Asset Publisher Asset Publisher

Drzwi otwarte w Technikum Leśnym w Tucholi

Pracownicy Nadleśnictwa Woziwoda podczas sobotnich drzwi otwartych wspomagali grono pedagogiczne Technikum Leśnego w Tucholi w promocji zawodu leśnika.

W dniu 7. kwietnia grono pedagogiczne i uczniowie technikum zapraszali wszystkie osoby zainteresowane leśnictwem do odwiedzenia szkoły. W programie drzwi otwartych przewidziano wiele atrakcji. Stworzono możliwość zapoznania się z oferta edukacyjną, przygotowaną z myślą o młodzieży, która obecnie stoi przed wyborem kierunku kształcenia.

Goście odwiedzający tę placówkę mieli sposobność bezpośredniego kontaktu  i rozmowy z dyrekcją, gronem pedagogicznym i uczniami, zwiedzenia bazy dydaktycznej, internatu oraz poznania oferty zajęć pozalekcyjnych, z czego chętnie korzystano. Opiekunowie szkolnych kół prezentowali w tym dniu swoje pracownie, natomiast podopieczni dzielili się z odwiedzającymi dowiadczeniami i wiedzą zdobytą w trakcie zajęć ponadobowiązkowych. Młodzież oraz towarzyszący im rodzice obserwowali prezentacje umiejętności leśnych, pokazy pielęgnacji drzew metodą alpinistyczną oraz treningu z sokołami przygotowanego przez koło sokolnicze. Mogli również poćwiczyć na symulatorze harwestera oraz obejrzeć to urządzenie w trakcie pracy. Chętnie zwiedzano internat, gdzie oprócz prezentacji obiektu proponowano degustację  potraw przygotowanych przez szkolna stołówkę. Oficjalne rozpoczęcie drzwi otwartych tradycyjnie uświetnione było przez występ Orkiestry Reprezentacyjnej Lasów Państwowych.

Nadleśnictwo Woziwoda od kilku lat towarzyszy pracownikom szkoły podczas promowania zawodu leśnika. Przy stoisku edukacyjnym przez nas przygotowanym służyliśmy informacją  na temat specyfiki tego zawodu oraz organizacji praktyk zawodowych, które odbywają się na terenie naszego nadleśnictwa pod opieką nauczycieli, leśniczych i podleśniczych –instruktorów. Zapraszaliśmy także do udziału w quizach, w których wygraną na aktywność był symboliczny upominek.