Lista aktualności Lista aktualności

Zakończyliśmy akcję #SprzątaMy

Wczoraj (20 września) na terenie Nadleśnictwa Woziwoda odbyła się ogólnopolska akcja pn. #SprzątaMy. Wzięli w niej udział uczniowie Technikum Leśnego im. Adama Loreta w Tucholi, turyści oraz pracownicy nadleśnictwa. Wspólne sprzątanie lasów zostało zainicjowane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę i zorganizowane przez wszystkie nadleśnictwa na terenie Lasów Państwowych.

W tym dniu, każdy kto tylko miał wolę wykonania drobnego gestu na rzecz przyrody mógł przybyć na wskazane na stronie internetowej nadleśnictwa przez nas miejsce zbiórki. Tam koordynatorzy przedsięwzięcia zaopatrywali uczestników w rękawiczki i worki do odpadów, niezbędne do wykonania prac. Osoby, które brały udział we wspólnym sprzątaniu lasu mogły jedynie w zamian liczyć na symboliczny, regeneracyjny posiłek po zakończonej akcji.

Do uprzątania terenu przystąpiono o godzinie 11.30. Było ono prowadzone równolegle w dwóch miejscach. Jedna grupa składająca się z młodzieży szkolnej zajmowała się porządkowaniem terenu w pobliżu rezerwatu przyrody Cisy nad Czerską Strugą. Akcję rozpoczęto z miejsca postoju pojazdu (teren Leśnictwa Lipce) położonego w sąsiedztwie rezerwatu. Kolejny zespół współtworzony przez turystów i pracowników nadleśnictwa przystąpił do prac w pobliżu siedziby nadleśnictwa. Grono aktywistów zostało dodatkowo zasilone prze uczestników VI Zjazdu Artystów, przebywających obecnie na terenie Zielonej Szkoły. 

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wsparcie tej kampanii, poświecenie własnego czasu i zaangażowanie !!!