Lista aktualności Lista aktualności

Na zawodach Super Drwal

W dniu 21.lipca na stadionie w Czersku, w sąsiedztwie, odbywających się zawodów Super Drwal, Nadleśnictwo Woziwoda przygotowało stoisko edukacyjno-promocyjne

Przez kilka godzin pracownicy nadleśnictwa byli do dyspozycji uczestników zawodów i obserwatorów rozgrywek. Można było w tym dniu odwiedzić stoisko i wymienić się poglądami na tematy leśne lub wykonać zadanie, w zamian za symboliczny upominek. Zainteresowaniem młodszej części naszych gości cieszyły się gry i zabawy edukacyjne, m.in.: koło fortuny, mega puzzle oraz odlewy tropów zwierząt. Wszyscy mogli liczyć na otrzymanie wydawnictw: folderów, map, publikacji Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych, w tym aktualnego numeru czasopisma „Echa leśne”

Tuż obok, podczas trwających zawodów drużynowych, sześć zespołów ubiegało się o zwycięstwo. W  walce o wygraną uczestnicy musieli zmagać się z niełatwymi zadaniami. Na liście konkurencji znalazły się m.in.: ścinka, przerzynka, okrzesywanie, łupanie drewna oraz zmiana łańcucha tnącego na czas. W tym roku triumfował Zakład Usług Leśnych Leszek Szarmach.  W rywalizacji wzięły również udział zespoły: Ochotniczej Straży Pożarnej w Kręgu, Technikum Leśnego w Tucholi, ZUL „Rudosław”, zakładów Drew-Tom Tomasz Wiśniewski oraz Arbotrek. Organizatorem tego przedsięwzięcia był ZUL Szarmach wraz z Gminą Czersk, Ośrodkiem Kultury w Czersku oraz Nadleśnictwem Woziwoda.

Oprawę imprezy stanowił występ artystyczny zespołu „Paradise” oraz pokaz sokołów, prezentowany przez uczniów tucholskiego technikum leśnego. Koła gospodyń wiejskich zapraszały do degustacji regionalnej kuchni.