Lista aktualności Lista aktualności

Spotkanie w Szkole Podstawowej nr 2 w Czersku

Podczas przedświątecznego spotkania z dziećmi klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku panowała serdeczna i radosna atmosfera.

Przywieźliśmy choinkę,  która później została udekorowana przygotowanymi przez dzieci ozdobami choinkowymi, przez co stała się bardzo wesoła i  kolorowa.

Co roku, tuż przed  świętami Bożego Narodzenia, powraca pytanie: jaką choinkę wybrać - naturalną czy sztuczną ? Oczywiście, zawsze odpowiadamy- żywą  z lasu. 

Przy okazji opowiedzieliśmy dzieciom wszystko, co powinny wiedzieć o drzewkach przeznaczanych na choinki-  czym należy się sugerować przy wyborze, gdzie rosną, jaka jest symbolika, jak trzeba o nią dbać, aby jak najdłużej zachowała swój leśny zapach. Przypomnieliśmy, że do lasu można  się udać nie tylko na spacer lub przejażdżkę rowerem,  ale można także  nazbierać różne szyszki i przygotować z nich bardzo ładne, naturalne ozdoby świąteczne.

W trakcie spotkania dzieci przekazały nam żołędzie nazbierane jesienią z myślą o leśnych zwierzętach, za co serdecznie dziękujemy. Podziękowania  kierujemy również do opiekuna klasy - Pani Izabelli Zaborowskiej .