Lista aktualności Lista aktualności

Spotkanie jubileuszowe pracowników nadleśnictwa

Podsumowanie tegorocznej akcji odnowienia lasu po klęsce, obchody Święta Lasu oraz jubileusz 95 -lecia istnienia Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe były tematem narady z udziałem załogi nadleśnictwa oraz właścicieli zakładów usług leśnych współpracujących z naszą jednostką

W trakcie spotkania, które odbyło się w dniu 1.06.2019 r., nadleśniczy Stefan Konczal dokonał podsumowania niezwykle trudnego dla leśników okresu, czyli odnowień lasu. Podziękował  załodze za duże zaangażowanie i wysiłek włożony w realizację ogromu zadań, wynikających z sytuacji klęskowej nadleśnictwa. Z uwagi na obchodzone od wielu lat przez leśników Święto Lasu, przywołał jego historię. Przypomniał również  o długiej historii Lasów Państwowych i zasługach pierwszego dyrektora generalnego LP, którym był Adam Loret.

Podczas spotkania nadleśniczy podzielił się z załogą nadleśnictwa informacjami z narady, która miała miejsce w dniach 28-29 maja w Łochowie z udziałem m.in. Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka, przedstawicieli parlamentu, Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy oraz Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych Andrzeja Koniecznego. Zaproszeni goście, jak i dyrektor generalny przekazał życzenia i słowa podziękowania za wkład pracy, kierowane przede wszystkim do pracowników nadleśnictw klęskowych.

Kończąc sobotnią naradę nadleśniczy zwrócił sięz  indywidualnymi podziękowaniami do osób aktywnie uczestniczących w przygotowanie akcji odnowienia lasu, która miała miejsce w kwietniu br. na terenie Nadleśnictwa Rytel. Wyróżnił  także pracowników najbardziej osobiście zaangażowanych w odnowienie lasu na powierzchniach zniszczonych przez huragan.  

Wspólne spotkanie, odbywające się w obecności przedstawicieli zakładów usług leśnych było okazją do podkreślenia bardzo dobrej, nienagannej, często wieloletniej współpracy z wykonawcami usług  na terenie Nadleśnictwa Woziwoda. Z tego powodu kolejne wyrazy wdzięczności i życzenia popłynęły w stronę naszych współpracowników.