Lista aktualności Lista aktualności

Drzwi Otwarte w Technikum Leśnym w Tucholi

Dla gimnazjalistów i uczniów ósmych klas szkół podstawowych tzw. drzwi otwarte to szansa na zapoznanie się z ofertą edukacyjną jeszcze przed wyborem przyszłego kierunku kształcenia.

Od wielu lat są systematycznie organizowane przez Technikum Leśne w Tucholi. W tym roku odbyły się po raz kolejny dnia 13 kwietnia.

W minioną sobotę można było więc odwiedzić szkołę oraz budynek internatu, poznać ofertę edukacyjną oraz porozmawiać z nauczycielami i zdobywającymi aktualnie wiedzę zawodową przyszłymi leśnikami. Po oficjalnym rozpoczęciu drzwi otwartych odbył się koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Lasów Państwowych. Na odwiedzających czekał pokazowy trening sokołów, konkursy, miniwarsztaty, pokazy drwali  i arborystyki oraz ćwiczenia na symulatorze harwestera.

Przy stoisku edukacyjnym przygotowanym przez Nadleśnictwo Woziwoda zainteresowane edukacją w technikum leśnym osoby otrzymywały informację na temat zawodu leśnika oraz praktyk zawodowych, które uczniowie odbywają w lesie pod opieką leśniczych i podleśniczych –instruktorów.