Lista aktualności Lista aktualności

Drzwi Otwarte w Nadleśnictwie Woziwoda już za nami...

Drzwi Otwarte w Nadleśnictwie Woziwoda były jedną z inicjatyw planowaną od wielu lat w ramach obchodów 60. Dni Borów Tucholskich

20-21 lipca zapraszaliśmy mieszkańców okolic oraz turystów do odwiedzin nadleśnictwa podczas tzw. drzwi otwartych. Zorganizowaliśmy je po dwuletniej przerwie, niezbędnej z uwagi na konieczność uprzątnięcia lasu po huraganie. Zniszczenia powstałe w 2017 roku dotknęły poza lasem również terenową bazę edukacyjną, m.in. ścieżkę przyrodniczo-leśną. Miejsce to jest chętnie odwiedzane przez turystów i często wykorzystywane do organizacji zajęć edukacyjnych oraz różnorodnych innych  form przedsięwzięć, z których korzysta społeczeństwo. W tym roku udało się wreszcie udostępnić ścieżkę do zwiedzania i zaprosić zainteresowane osoby do rodzinnych spacerów, wykonania zadań w terenie oraz zaproponować podziwianie miejscowej przyrody podczas przejażdżki melexem.

W minioną sobotę oraz niedzielę, w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej, na odwiedzających czekali leśnicy gotowi do podjęcia rozmów i udzielenia odpowiedzi na pytania dotyczące tematyki leśnej. Proponowaliśmy też obejrzenie ekspozycji oraz korzystanie z zabaw interaktywnych, umieszczonych w obiekcie. Dzieci w wieku powyżej pięciu lat mogły zaprezentować swoje zdolności plastyczne podczas konkursu pn. „Las po huraganie”. Aktywność uczestników konkursu oraz wykonawców innych proponowanych przez nas zadań edukacyjnych była wynagradzana upominkiem, a zwycięzcy konkursu wkrótce otrzymają dodatkowe nagrody, które zostaną dostarczone pod adres zamieszkania.

Podsumowując tegoroczne drzwi otwarte, warto podkreślić, że cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, wyrażającym się zwiększoną frekwencją uczestników w stosunku do lat ubiegłych oraz zaangażowaniem podczas rozwiązywanie zadań.

Zapraszamy zatem wszystkich sympatyków lasu i Woziwody do odwiedzin w kolejnych latach!

 

Poniżej publikujemy wyniki konkursu:

grupa wiekowa I

lokata I Anna Baturo

lokata II: Julia Mięsikowska i Filip Śmieszek,

lokata III: Weronika Mięsikowska

grupa wiekowa II:

lokata I: Jan Majer,

lokata II: Lena Korytowska,

lokata III: Jakub Rydzkowski,

grupa wiekowa III:

lokata I: Krystian Piotrowski

lokata II: Dominika Baturo

lokata III: Natalia Skórcz oraz Adrian Wojtas

Wyróżnienia otrzymali: Nela Sikora, Wiktoria Zaborowska i Małgorzata Pryba