Lista aktualności Lista aktualności

„Lasy Państwowe. Dla lasu, dla ludzi” w Tucholi

Kolejne przedsiewzięcie leśników, zorganizowane w dniu 20 lipca w ramach Dni Borów Tucholskich odbyło się pn. „Lasy Państwowe. Dla lasu ,dla ludzi”.

W minioną sobotę, w tucholskim Parku Zamkowym powstało stoisko promocyjno-edukacyjne, przy którym w oferowano odwiedzającym udział w quizach i zadaniach odwołujących się do tematyki przyrodniczej i leśnej Było to wspólne przedsięwzięcie borowiackich nadleśnictw: Tuchola, Woziwoda, Dąbrowa, Trzebciny oraz Osie.

Przygotowane w namiocie ekspozycyjnym wystawy ukazujące m.in. liście popularnych gatunków drzew i krzewów, szkodliwe dla lasu owady i ich żery oraz rodzaje drewna pochodzącego z polskich lasów pozwalały wzbogacić swoja wiedzę o rodzimej przyrodzie. Za udział w quizach i wykonanie proponowanych zadań uczestnicy otrzymywali upominki w postaci albumów przyrodniczych, koszulek, map, notesów, drzewek leśnych i różnego typu wydawnictw. Na najmłodszych czekały dodatkowe zadania- dzieci mogły samodzielnie wykonać rysunek na drewnianym krążku lub przybić do niego znacznik do drewna z użyciem numeratora, wykorzystywanego w pracy przez leśników podczas tzw. odbiórki drewna.

W tym dniu odbywały również inne wydarzenia kulturalne dostarczające okolicznym mieszkańcom oraz turystom atrakcji, m.in.: XXXV Festiwal Muzyki Myśliwskiej im. Piotra Grzywacza w Tucholi, Piknik Militarny, Dzień Folkloru Borowiackiego czy VIII Historyczny Pochód Borowiaków. W historycznym przemarszu ulicami Tucholi uczestniczyli również przedstawiciele Lasów Państwowych.